ایران کلینیک

تزريق چربي همراه باPRP

 از دست دادن حجم صورت یکی از قابل توجه ترین اثرات پیری است. پرکننده ها یا فیلرها یک راه برای اصلاح این مشکل هستند.در این روش از چربی خود بدن برای پر کردن مناطق تحلیل رفته استفاده می شود. از این تکنیک همچنین می توان برای افزایش حجم سینه ها و باسن استفاده کرد.اگرچه لیپوترانسفر یک فن آوری های پیشرفته محسوب می شود، ولی سابقه پیوند چربی به یک قرن پیش برمی گردد. با وجودی که فن آوری تزریق چربی  در سال های اخیر پیشترفت کرده است، اما هدف همان هدف قبلی است.
 هنگامی صورت یک فرد شروع به کاهش حجم و افتادگی می کند ، چند گزینه برای رفع آن وجود دارد که برخی از آنها تهاجمی تر و گسترده تر از دیگران است. برخی از مردم جراحی کشیدن صورت ( لیفتینگ صورت با جراحی پلاستیک ) را انتخاب می کنند. در طی جراحی کشیدن صورت، بافت دوباره به جایگاه اصلی خود منتقل شده و پوست اضافی برداشته می شود. افرادی که یک روش کمتر تهاجمی را ترجیح می دهند ممکن است لیپوترانسفر یا تزریق چربی برای آنها گزینه بهتری باشد.

روش لیپوترانسفر Lipostransfer

چربی در روش لیپوترانسفر Lipostransfer از قسمت شکم ( حوالی ناف ) گرفته می شود. سپس این چربی با پی آر پی PRP ترکیب شده و سپس به منطقه ای که حجم بیشتری مورد نیاز تزریق می گردد.  تزریق چربی یا Lipostransfer را می توان هم در بیماران مرد و هم زن استفاده نمود. هر شخص که تمایل به اضافه کردن حجم به قسمت های فرورفته بدن ناشی از پیری و یا جراحت است در می یابد که تزریق چربی به یک راه بسیار خوب برای انجام این کار تبدیل شده است. این روش به جز افراد زیر 18 سال برای هر سنی مناسب است.  

تزریق چربی با پی ار پی

در ابتدا به بیمار بی حسی موضعی داده می شود. سپس پزشک چربی را از شکم خارج می کند. 10 میلی لیتر از خون بیمار گرفته شده و پی آر پی از آن تهیه می شود. چربی با پی آر پی ترکیب شده و پرکننده آماده می شود.  

در آخر پرکننده به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد.

در لیپوترانسفر واکنش منفی وجود ندارد

منحصر به فرد بودن لیپوترانسفر به این واقعیت بر می گردد که ماده پر کننده، از چربی بدن به وجود آمده است.  مزایایی چند در ارتباط با این روش وجود دارد، و مهمترین آن این است که هیچ ماده خارجی در بدن قرار نمی گیرد. در نتیجه ، هیچ نگرانی در مورد پس زدن ماده توسط بدن و یا واکنش منفی وجود ندارد. چربی مورد استفاده در لیپوترانسفر، نرم و قابل انعطاف است در نتیجه شکل دادن به آن توسط پزشک (در صورت نیاز) آسان می شود.  

مقالات مرتبط

تفاوت‌های تزریق ژل و تزریق بوتاکس
1396/10/17

در گذشته، بوتاکس تنها ماده‌ای بود که برای تزریق در صورت و جوانسازی پوست به کار...

ادامه مطلب ...
چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟
1396/10/17

تزریق بوتاکس یک عمل زیبایی بدون جراحی است که به منظور صاف کردن چین و چروک های...

ادامه مطلب ...
عوارض تزریق ژل
1396/10/17

تزریق ژل به اعضای صورت انجام بدهیم یا خیر؟ چرا اطلاعات کاملی در این زمینه در دست...

ادامه مطلب ...
بوتاکس(Botox)
1396/10/26

بوتاکس(Botox) داوریی است که جهت برطرف کردن چین و چروک پیشانی، بین دو ابروها و گوشۀ...

ادامه مطلب ...

سوالات متداول

مزایای پی آر پی PRP: 1. از خون خود شخص استفاده می شود پس باعث انتقال بیماری هایی مثل هپاتیت،...

هر دو روش بوتاکس و پی آر پی PRP برای رفع چین و چروک پوست کاربرد دارند. ابتدا بسیار مختصر...

داروهای زیر از یک هفته قبل تا شش هفته پس از انجام پی آر پی نباید مصرف شوند :     داروهای NSAID...