ایران کلینیک

چرا تزریق بوتاکس پرطرفدار است؟

سم بوتولینوم یکی از سمی ترین مواد شناخته شده برای بدن انسان است. اما همین ماده در غلظت های پایین تأثیرات جوان کننده و مفیدی روی پوست دارد که باعث بالا بودن تقاضای آن در سراسر جهان شده است.

چرا تزریق بوتاکس پرطرفدار است؟

برای موفقیت آمیز بودن تزریق بوتاکس دوز ماده تزریقی، دفعات تزریق و شرایطی بالینی مختلفی باید مورد توجه قرار گیرند. از این رو مهارت و تجربه پزشک یکی از فاکتورهای مهم برای گرفتن نتیجه دلخواه است. برای تزریق بوتاکس به یک کلینیک مجهز مراجعه کنید، غلظت نامناسب می تواند دارو را به سمی برای بدن تبدیل کند.
استفاده از بوتولینوم در پزشکی و زیبایی

معروف ترین ویژگی بوتولینوم توانایی آن در حذف چین و چروک از پوست است. البته این ماده کاربردهای دیگری نیز در پزشکی دارد؛ از جمله دوبینی چشم ها، سردردهای میگرنی و بی اختیاری ادرار. بوتولینوم در حال حاضر بیش از 20 نوع کاربرد مختلف در پزشکی دارد و کاربردهای بیشتری نیز در حال مطالعه و پژوهش هستند. در زمینه زیبایی نیز تزریق بوتولینوم برای رفع مشکلات عضلانی خاص و از بین بردن چین و چروک ها و خطوط پیری صورت به کار می رود.
تأثیر استثنایی بوتاکس روی پوست

این ماده اعجاب انگیز باعث جلوگیری از حرکت عضلاتی که هدف تزریق قرار گرفته اند می شود. زیرا جلوی رسیدن پیام عصبی به آن ها را می گیرد. به این ترتیب جلوی رسیدن پیام حرکت به عضلات گرفته می شود و عضله ها دیگر منقبض نمی شوند. به بیان دیگر برای درمان، برخی عضلات فلج می شوند.
البته تزریق بوتاکس تداخلی با انقباض های مفید عضلات صورت، پیدا نمی کند؛ بلکه فقط جلوی انقباض غیرطبیعی عضلات را می گیرد. زیرا این نوع انقباض ها به مرور باعث ایجاد چروک و شل شدن و افتادگی عضلات صورت خواهند شد. حالا می توان به این سوال پاسخ داد که چرا امروزه خانم ها و آقایان زیادی تمایل به تزریق بوتاکس پیدا کرده اند. پاسخ ساده است؛ وقتی پوست بدون حرکت باقی بماند؛ چروکیده نمی شود و صورت شخص جوان باقی می ماند.
منابع

http://health.howstuffworks.com/
http://www.medicalnewstoday.com/

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی