ایران کلینیک

جراحی رفع غبغب چگونه انجام می‌شود؟

برای درمان غبغب ابتدا یک برش در زیر چانه ایجاد می‌شود. محل ایجاد برش به نحوی است که به راحتی پنهان می‌شود. سپس پوست گردن کنار زده می‌شود تا چربی‌های زیر آن آشکار شوند. در صورتی که چربی اضافه در این ناحیه وجود داشته باشد، یا مستقیما با تیغ جراحی جدا می‌شود و یا به کمک لیپوساکشن رفع غبغب  استخراج می‌شود. در صورتی که عضله پلاتیسمای بیمار دچار شل‌شدگی شده باشد، این عضله نیز با بخیه‌هایی سفت می‌شود. محکم کردن این عضله باعث می‌شود که پوست گردن به خوبی به سمت بالا کشیده شود. در صورتی که چانه بیمار دچار عقب‌رفتگی باشد، برای او ایمپلنت چانه قرار داده می‌شود تا شکل چانه برجسته‌تر شود. محل برش‌های جراحی لیپوساکشن  با استفاده از بخیه‌های قابل جذب دوخته می‌شود. سپس یک پوشش کشی مخصوص روی گردن شما قرار داده می‌شود که به گردن شما فشار وارد می‌کند (تا گردن شکل جدید خود را حفظ کند) و لازم است این پوشش کشی مخصوص تا چند هفته پس از جراحی، پوشیده شود.

مزایای فیزیکی جراحی رفع غبغب عبارتند از:

    مشخص شدن زاویه بین صورت و گردن
    از بین رفتن غبغب
    کاهش حجم و از بین بردن چربی‌های اضافه‌ی گردن

جراحی رفع غبغب برای افرادی از تمام سنین که از مشکل داشتن غبغب رنج می‌برند، ایده‌آل است. البته جراحی رفع غبغب برای کسانی که پوست صورت آنها در ناحیه خطوط فکی دچار افتادگی شده و می‌خواهند در واقع این مشکل را رفع کنند، مناسب نیست. این دسته از بیماران احتمالا کاندید جراحی لیفت صورت هستند.
لیپوساکشن رفع غبغب نیز یک روش جراحی برای از بین بردن غبغب است، مشکلی برای بسیاری از افراد مایه‌ی شرمندگی و خجالت زدگی است. لیپوساکشن رفع غبغب باید توسط یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه انجام شود. در این روش چربی‌ها اضافه زیر چانه استخراج می‌شوند. برخی افراد انجام ورزش را برای از بین بردن غبغب پیشنهاد می‌کنند اما متاسفانه این کار در از بین بردن غبغب موثر نیست.
 

پیشرفت‌هایی که در زمینه‌ی تکنولوژی لیپوساکشن رفع غبغب با کانولای میکرو انجام شده است، باعث شده که امروزه انجام لیپوساکشن برای رفع غبغب بسیار آسان‌تر باشد. ریکاوری بیمار پس از لیپوساکشن رفع غبغب نیز، نسبت به گذشته، بسیار سریع‌تر است. از آنجایی که اندازه کانولای مخصوص لیپوساکشن رفع غبغب بسیار باریک است و قطر آن کمتر از 2 میلیمتر است، جراحان پلاستیک برای انجام لیپوساکشن رفع غبغب ، برش بسیار کوچکی در گردن ایجاد می‌کنند. به لوله‌ی باریکی که برای انجام لیپوساکشن به زیر پوست فرستاده می‌شود، کانولا گفته می‌شود. جراح ابتدا ناحیه مورد نظر ر به صورت موضعی بی‌حس می‌کند و سپس لیپوساکشن را انجام می‌دهد. در روش جدید لیپوساکشن رفع غبغب، میزان خونریزی و خطر آسیب به بافت‌های بدن بسیار کمتر است. روش کم تهاجمی دیگر عمل لیپوماتیک برای رفع غبغب است.
مراقبت‌های بعد از لیپوساکشن رفع غبغب

هرچند برای انجام لیپوساکشن  رفع غبغب تنها بیحسی موضعی اعمال می‌شود و بیمار تقریبا بلافاصله بعد از لیپوساکشن رفع غبغب می‌تواند فعالیت کند، اما معمولا به بیمار توصیه می‌شود که بین 2 تا 3 روز بعد از انجام این عمل، به خودش استراحت بدهد. البته در این زمان می‌توان فعالیت‌های سبک را بدون هیچ مشکلی انجام داد. ممکن است ناحیه مورد نظر ورم خفیفی داشته باشد که به سرعت برطرف می‌شود. جراح احتمالا از شما می‌خواهد که تا چند روز یک نوار کشی مخصوص به چانه خود ببندید تا فشار ملایمی ‌به ناحیه لیپوساکشن شده وارد شود و چانه و گردن شما شکل جدید خود را بهتر حفظ کند. بعد از معرفی روش جدید لیپوساکشن رفع غبغب، انجام جراحی لیفت صورت به منظور رفع غبغب تقریبا منسوخ شده است. در موارد معدودی، روش لیپوساکشن رفع غبغب همزمان با لیزر جوانسازی انجام می‌شود تا ظاهر غبغب و افتادگی پوست به بهترین نحو، برطرف شود. روش‌های نوین لیپوساکشن تقریبا با هیچ خطر و عوارضی همراه نیستند.

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی