ایران کلینیک

توصیه هایی برای مراقبت از پوست های خشک

عوامل مختلفی وجود دارند که باعث خشکی پوست می شوند. خشکی پوست می تواند موجب پوسته پوسته شدن، ترک خوردن و حتی ایجاد جوش و لکه های پوستی شود.

آب و هوای سرد، بادهای تند و خشکی هوا از دلایل اصلی خشکی پوست به شمار می روند. علاوه بر این موارد، هر چه سن شخص بالاتر می رود، غدد چربی، چربی های کمتری تولید می کنند و درنتیجه پوست با افزایش سن به مرور خشک می شود.

خشکی پوست صورت
صورت همواره در معرض عواملی مانند گرما، سرما و باد قرار دارد؛ بنابراین حساس بودن آن نسبت به شرایط آب و هوا طبیعی است و باید با روش های مناسبی از آن محافظت شود.

استفاده از محصولات بهداشتی مناسب برای محافظت از پوست صورت
برای شست و شوی صورت از شوینده های صابونی و آب داغ استفاده نکنید.
بعد از استحمام درحالی که پوستتان مرطوب است از لوسیون های مرطوب کننده استفاده کنید.
پیر شدن پوست به مرور زمان و با افزایش سن طبیعی است، بنابراین برای جوان نگه داشتن آن باید از محصولات آرایشی بهداشتی مناسب گروه سنی خود استفاده کنید.
خشکی پوست در بعضی نواحی بدن مانند آرنج، زانو، پاها و دست ها مشهودتر است. علاوه بر این نقاط، خشکی می تواند به صورت اگزمای خفیف در تمام سطح بدن ایجاد شود. از آنجایی که امروزه شست و شو بیش از حد و نیز با استفاده از آب داغ انجام می شود این مشکلات بیشتر از گذشته رایج هستند. شست و شوی بیش از حد و نیز استفاده از آب داغ رطوبت طبیعی پوست را از بین می برند.
قبل از رفتن به رخت خواب با استفاده از کرم پای مناسب پوست پای خود را مرطوب کنید. اگر دستتان در معرض آب و شوینده ها قرار دارد، در طول روز به دفعات از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

استفاده از مواد طبیعی برای بهبودی بخشیدن به پوست
آرایش خود را با پدهای پنبه ای آغشته به روغن زیتون پاک کنید. این کار باعث رطوبت دهی به پوست و ایجاد یک لایه اسید چرب روی پوست می شود.
هر روز صبح با استفاده از پنبه پوست صورت و گردن خود را با نصف فنجان شیره نارگیل آغشته کنید. اگر پوست خشکی دارید این کار را دو بار در روز انجام دهید. شیره نارگیل بهترین مرطوب کننده طبیعی پوست است.
گذاشتن ماست روی پوست صورت و گردن به مرور خشکی پوست را از بین می برد. ماست به خاطر داشتن اسید لاکتیک باعث نرمی و طراوت پوست می شود و خارش و التهاب پوست را بهبود می بخشد.

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی