ایران کلینیک

تنها روش مؤثر در رفع چاقی موضعی

طبق فرایند طبیعی بدن، چربی‌ها در اثر رژیم غذایی یا ورزش، از سلول‌های چربی آزاد می‌شوند. برخی از سلول‌های چربی، راحت‌تر چربی آزاد می‌کنند. برخی از سلول‌های چربی نیز سمج هستند و به سادگی چربی را رها نمی‌کنند. در بیشتر خانم‌ها، عملکرد هورمون استروژن باعث تجمع چربی‌های سمج در پهلوها، ران‌ها و باسن می‌شود. در برخی نیز، سلول‌های چربی سمج در شکم، سینه و بازوها فراوان‌تر هستند.

هرچند رژیم و ورزش راه‌های مناسبی برای کم کردن وزن هستند، اما در رفع چاقی موضعی مؤثر نیستند؛ زیرا انتخاب محل آزاد شدن چربی بر عهده بدن است و شخص کنترلی روی آن ندارد. بنابراین اگر شخصی باسن و ران‌های بزرگی داشته باشد، با اصلاح تغذیه رژیم گرفتن ابتدا چربی‌های صورت آب می‌شوند؛ سپس سینه‌ها و شکم کوچک می‌شوند و بعد نوبت به چربی‌های باسن می‌رسد.


آیا رفع چاقی موضعی با ورزش امکان‌پذیر است؟

خانم‌های زیادی برای رفع چربی های موضعی به سراغ ورزش می‌روند. این افراد گمان می‌کنند اگر از عضلات خاصی زیاد کار بکشند، چربی‌های موجود در آن عضلات زودتر آب می‌شود. برای این منظور، سراغ باشگاه‌های بدنسازی می‌روند و با کار کردن با دستگاه‌های مختلف، تلاش می‌کنند چاقی موضعی را برطرف کنند. هرچند ورزش کردن تأثیر زیادی در افزایش سوخت و ساز و کم کردن وزن دارد، اما استفاده از ورزش در رفع چاقی موضعی، یک توهم پوچ و غیرعلمی است. تنها راهکار علمی و مؤثر در رفع چربی‌ های موضعی، استفاده از تکنیک‌های لاغری است که به‌صورت جراحی و غیرجراحی در دسترس هستند. روش‌های غیرجراحی و کم‌تهاجمی با استفاده از تجهیزات مدرن و تخصصی انجام می‌شوند. این روش‌ها با ایجاد تنش در چربی‌ها، باعث آزاد شدن آن‌ها می‌شوند. امواج فراصوت (اولتراسوند) و همچنین تکنولوژی امواج رادیویی، برخی از روش‌های رفع چاقی موضعی هستند. هردوی این روش‌ها به‌صورت سرپایی انجام می‌شوند و نتایجی قابل قبول و پایدار ایجاد می‌کنند.
 

رفع چاقی موضعی با استفاده از امواج فراصوت

انرژی امواج فراصوت را می‌توان با انرژی نور خورشید مقایسه کرد. با استفاده از ذره‌بین، می‌توان انرژی نور خورشید را متمرکز کرد و با استفاده از آن، کاغذی را سوزاند. نور خورشید در هیچ نقطه‌ای بالاتر یا پایین‌تر از محل تمرکز، انرژی کافی برای سوزاندن کاغذ ندارد. انرژی امواج فراصوت نیز به‌گونه‌ای متمرکز می‌شوند که به بافت چربی برسند و جذب آن شوند. پوست و بافت‌های اطراف چربی، انرژی امواج فراصوت را جذب نمی‌کنند. انرژی جذب شده در بافت چربی، باعث تخریب بافت چربی و لاغری موضعی می‌شود.
 

رفع چاقی موضعی با استفاده از امواج رادیویی

برای رفع چاقی موضعی با استفاده از امواج رادیویی، این امواج به‌‌صورت کنترل شده به چربی‌های موجود در باسن، ران‌ها، پهلو و شکم تابیده می‌شوند. استفاده از طول موج مشخصی از امواج رادیویی، باعث گرم شدن و از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود.
 

آمادگی قبل از رفع چاقی موضعی

انجام توصیه‌های ارائه شده از طرف کلینیک زیبایی، باعث راحتی افراد و ایجاد نتایج بهتر می‌شود؛ پیش از انجام هر یک از تکنیک‌های لاغری موضعی، بهتر است موارد زیر رعایت شوند:

  •     ترک سیگار به روند بهبودی پس از جلسه درمان کمک می‌کند.
  •     بهتر است مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهاب و برخی از داروهای گیاهی که باعث خونریزی می‌شوند، قطع شود.
  •     آشامیدن آب کافی پیش از درمان و پس از درمان، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

تگها : تناسب اندام , چاقی , رفع چاقی موضعی